Pytania i odpowiedzi makijaż ślubny

Makijaż ślubny w Pracowni Wizażu.

 

Na tej stronie zebrałam najważniejsze pytania zadawane przez klientki. Mam nadzieję, że odpowiedzi pomogą rozwiać wątpliwości, związane z makijażem ślubnym i makijażem próbnym.

 

Pytanie: Jakie ważne cechy zawiera makijaż ślubny wykonany w Pracowni Wizażu?

 

Oprócz wiedzy, doświadczenia i bogatej serii kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych makijaże ślubne, które wykonuję są bardzo trwałe. Mając do czynienia z różnymi rodzajami skór i różnymi problemami skórnymi w ciągu wielu lat pracy, skutecznie dopasowuję kosmetyki kolorowe i pielęgnacyjne. Zawsze też biorę pod uwagę oczekiwania, preferencje klientki i upodobania Panny Młodej co do makijażu ślubnego. W makijażu ślubnym łączę cechy makijażu dziennego-okolicznościowego, wieczorowego i fotograficznego, by Panna Młoda wyglądała pięknie rano i wieczorem. Jeśli w tym dniu ma sesję fotograficzną, również biorę pod uwagę i stosuję techniki makijażu fotograficznego.

 

Pytanie: Jaki jest sekret trwałości makijażu ślubnego wykonanego w Pracowni?

 

Moim sekretem są wysokiej jakości kosmetyki, odpowiedni dobór do rodzaju cery i odpowiednia aplikacja. Inwestuję w świetne produkty śledząc nowinki makijażowe i kosmetyczne. Pracuję na najlepszych markach. Największą przyjemność sprawia mi zadowolenie klientek, które wracają korzystając z makijaży wieczorowych, okolicznościowych. To naprawdę wspaniale, że mogę uczestniczyć w tak cudownym dniu i zaproponować najlepszą opcję makijażu. Naprawdę zależy mi Panno Młodo, byś w tym Dniu wyglądała olśniewająco!!! Dlatego przeprowadzam wywiad przed makijażem i polecam wykonanie makijażu próbnego przed tak ważnym dniem.

 

Pytanie: Czy makijaż próbny jest konieczny?

 

Uważam, że makijaż próbny jest konieczny ze względu na komfort Panny Młodej, która z zadowoleniem siada do makijażu w Dniu Ślubu bo jest pewna efektu, którego się spodziewa. Jest wtedy zadowolona i rozluźniona. Makijaż ślubny to nie tylko kosmetyki, kolory, to przede wszystkim ustalenie wersji idealnie pasującej do stylu sukni, oczekiwań Panny Młodej, jej charakteru, aparycji, jednym słowem stworzenie makijażu pasującego do stylu Panny Młodej. Stąd proszę o zabranie w Dniu makijażu próbnego zdjęć sukni ślubnej, zdjęć dodatków - biżuterii, zdjęcia fryzury i bukietu o ile to możliwe. Makijaż próbny jest również ważny ze względu na sprawdzenie, czy faktycznie odpowiada Panni Młodej. Dopiero wykonując próbny makijaż ślubny, klientka może zobaczyć efekt i poczuć go na sobie, jak również faktycznie stwierdzić, czy ten efekt jej odpowiada. Wykonując etapami makijaż próbny pokazuję efekty pracy w lusterku i wspólnie je omawiamy. Te ustalenia zajmują troszkę czasu więc proszę Pannę Młodą o zarezerwowanie sobie czasu na makijaż próbny około od 1,5 do 2 godzin. Zawsze polecam pełny makijaż próbny, czyli oprócz twarzy również upiększenie dekoltu i ramion, by Panna Młoda zobaczyła cały efekt Makijażu Ślubnego.

 

Pytanie: Czy zawsze makijaż próbny musi być taki sam jak wykonany w Dniu Ślubu?

 

Makijaż ślubny próbny jest sumą oczekiwań i ustaleń, również odniesieniem dla mnie, jako wizażystki w jaki sposób dopracować makijaż, jeśli jest taka potrzeba. Panna Młoda obserwuje swój makijaż próbny w ciągu dnia i decyduje np. czy woli więcej matu, czy nawilżenia, czy jednak czułaby się lepiej z różem rozświetlajacym niż matującym. Tak więc każdy makijaż ślubny może być udoskonalony o zmiany. Mimo wcześniejszych ustaleń poczucie dobrego samopoczucia w danym makijażu jest bardzo ważne. Wszystko zależy od Panny Młodej. Stąd polecam wykonać makijaż próbny na tyle wcześniej, by ewentualnie był czas na inny Makijaż próbny, np. w zupełnie nowej kolorystyce. Pytania zadawane kilku różnym znajomym: jak wyglądam w tym makijażu? - nie zawsze przynosi oczekiwane odpowiedzi, ponieważ każdy z nas jest inny i każdemu co innego się podoba. Osobie, która na co dzień się nie maluje, prawdopodobnie nie spodoba się makijaż wyrazisty lub odwrotnie: pani, która lubi makijaże wyraziste prawdopodobnie nie spodoba się makijaż subtelny.

 

Pytanie: Jaką mam pewność, ustalając ostatecznie wszystkie elementy makijażu, że makijaż próbny będzie taki sam jak makijaż ślubny?

 

Po wykonaniu makijażu próbnego wykonuję zdjęcie a następnie wszystkie ustalenia zapisuję w karcie klienta, tak by zgodnie z projektem, taki sam makijaż wykonać w Dniu Ślubu. Zapisuję wszelkie szczegóły, łącznie ze sposobem aplikacji, ponieważ można aplikować kosmetyki w bardzo różny sposób, mając na względzie oczekiwane efekty.

 

Pytanie: Czy często panie dokonują zmian po makijażu próbnym i od czego to zależy?

 

Dużym wyzwaniem jest dla mnie wytłumaczenie klientce, która chce mieć zastosowany podkład matujący, a jej skóra się łuszczy, że najlepszym rozwiązaniem jest podkład pielęgnacyjny lub o przedłużonej trwałości nawilżający. Skóra i wygląd wówczas zyskuje, jeśli podkład jest dobrany do aktualnej kondycji skóry i tego typu zmiany mogą dotyczyć makijażu. Jak również zmiany mogą dotyczyć kolorystyki, kiedy klientka chce wypróbować inne kolory cieni.

 

Pytanie: Co zrobić, jeśli nie zdążę zadbać o cerę u kosmetyczki, czy jest jakaś szansa, by w Dniu Ślubu natychmiast polepszyć stan swojej skóry?

 

Oczywiście jest możliwość skorzystania z upiększającej maski, która natychmiast poprawia kondycję skóry. Przed maską złuszczam naskórek łagodnym pilingiem, by skóra wchłonęła wszystkie odżywcze składniki. Enzymatyczny łagodny peeling przywraca skórze gładkość i zdrowy koloryt. Maska usuwa zmęczenie i natychmiast przynosi uczucie komfortu, rewitalizuje i rozświetla skórę.

 

Pytanie: Czy umówić się na makijaż ślubny w domu, czy atelier Pracowni Wizażu?

 

Najbardziej profesjonalne warunki do wykonania makijażu próbnego i ślubnego zapewnia gabinet ze względu na odpowiednie światło, komfort i spokój Panny Młodej. W domu Panny Młodej nie zawsze jest dobre światło, są też najczęściej przybywający goście. Jedynie gabinet stwarza idealne warunki do makijażu, również ze względu na odpowiednie krzesło charakteryzatorskie potrzebne do makijażu, jak również bogaty wachlarz produktów, które zawsze są pod ręką. Atmosfera gabinetu wycisza, uspokaja i relaksuje Pannę Młodą, co jest niemożliwe w warunkach domowych. Wykonanie makijażu ślubnego w atelier polecam również ze względu na odpowiednie światło dla fotografa, który często wykonuje zdjęcia jako pamiątkę dla Panny Młodej podczas wykonywania makijażu.    

 

 

 

 

 

 

 

 

[1]
Copyright © STUDIO WIZAŻU
Powered by: Talem Technologies